Ana Sayfa MANŞET, YAZAR 30.08.2019 402 Görüntüleme

ATATÜRK’Ü SEVENLER CAMİ CEMAATİ OLAMAZ MI?

Bugün her günden biraz daha farklı kalktım. Kahvaltımı yaptım hemen facebook hesabıma giriş yaptım. Arkadaş listemde ekli kimselerin paylaşımlarına göz gezdirmeye başladım. Çok şükür; hepsinde aynı coşku, aynı heyecan, aynı mutluluk. Hemen hepsi 30 ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ilgili Milli bayramımız 30 Ağustosla ilgili paylaşımlarıyla adeta facebooku Türkleştirmişler. Yüzümde ister istemez bir tebessüm oluştu bu düşüncelerle.

Sonra, sonra bir paylaşım dikkatimi çekti. Bu paylaşım ruh yönüme hitap ediyordu. Hani Başbuğ Alparslan Türkeş demişti ya “Türklük bedenimiz İslam ruhumuz. Ruhsuz beden ceset olur.” O minvalde, dini değerlerimle alakalı bir paylaşım. Bugün kutladığım iki bayramdan biri Cuma Namazı ve Cuma hutbesiyle alakalı. Paylaşımda aynen şu yazıyordu.  “Diyanetin sitesinde sunulan hutbede Atatürk’ün adı yine geçmiyor”. Biranda yüzümdeki tebessüm kayboldu. Senelerdir aynı aymazlık aynı ihanetle karşı karşıyaydık lakin bu sefer daha ağır geldi. Hemen diyanetin hutbesini araştırdım buldum ve okudum. Hutbe içerik itibarıyla güzel hazırlanmış bir hutbe vatan millet mukaddesat sevgisinden bahseden bir hutbe Ama…

Ama işte denildiği gibi içinde ne Atatürk’ün adı geçiyor ne de şanlı kutlu savaşımızı nasıl kazandığımızdan bahsediliyor. Öfkeden delirdim. Hutbenin geri kalan güzellikleri bir anda gözümden silindi.

Kalktım Cuma namazına gittim. Bir umut belki dedim imam efendi hutbede Atatürk’ü rahmet ve minnetle anar. İmam efendi daha facia… hayatımda bu kadar ruhsuz bir hutbe dinlememiştim. Adam okuduğu hiçbir şeye inanmadığını jestleriyle mimikleriyle ses tonuyla bu kadar mı belli eder. Sabırla bekledim içimden hutbenin sonuna yakınlaştıkça” hadi imam efendi şaşırt beni sevindir beni benim gibi düşünenleri, bende bu caminin cemaatiyim” dedim. Hoca efendi şaşırtmadı beni o inançsız samimiyetten uzak dilinin kenarıyla bile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ e bir rahmet okumadı. İçimden “hoca hoca bugün zafer bayramı bu bayramı bize hediye eden Atatürk size ne yaptı da bir rahmet bile okumuyorsun” diye haykırmak geçti. Hatta sesli bir şekilde söylendim yanımdaki oğluma. Ama işte camideydik. Bazı şeyler yapılmıyor.

Namazı zor bitirdim. Camiden apar topar kaçtım. Kaçtım diyorum çünkü her milli bayramda olan his bir daha içimde ortaya çıktı “Ben bu adamlarla aynı inanca sahip değilim.”

Belki bu lafıma alınanlar olur kızanlar olur ama bilin bu lafıma kızan ve alınanlarla da aynı inanca sahip değilim.

Söyleyin beyler Atatürk size neyledi?

Vatan toprağı ingiliz, fransız ,ermeni, yunan çizmesi altında inim inim inlerken padişah ve yandaşları ingilize boyun bükmekte bir mahzur görmezken milli mücadeleyi başlattığı için mi düşmansınız ona.

Kadınlarımıza analarımıza bacılarımıza tecavüz edilirken hemde oğullarının kocalarının gözleri önünde. hamile kadınların karınlarındaki bebekler süngüyle çıkarılırken, o masum ceninlerin etleri babalarına yedirilmeye çalışılırken susmadı, padişahın sözünü dinlemeyip milli mücadeleyi başlattı diye mi düşmansınız.

Yoksa Anafartalar’da kazandığı zaferle Çanakkale Savaşlarının seyrinde önemli bir etki gerçekleştirdiği için mi düşmansınız.

Büyük taarruzda zaman zaman bazılarınız hakkında düşündüğüm yunan tohumu ihtimalinden ötürü dedelerinizi İzmir’den denize döktüğü için mi düşmansınız

Belki de padişahlık düzenini yıkıp yerine dört halife devrinde olduğu gibi seçimle başa gelen bir devlet başkanı sistemine müsaade ettiği için, sizi devlet yönetiminde söz sahibi kıldığı için düşmansınız.

Yok anladım, siz, halk dinini diyanetini öğrensin diye diyanet işleri başkanlığını kurduğu için karşısınız herhalde. Öyle ya tekke ve zaviyelerde Türk düşmanı fetö benzeri türevi yapılarla din adını verdiğiniz hurafeleri öğrenmek size daha cazip geliyordu.

Ya da yeni alfabeyi getirip okuma yazma oranını bu seviyelere getirdiği için karşınız. Okumuş kimseleri kandırmak zor geliyor sanırım.

Yok yok buldum Kuranı Kerim’in Türkçe açıklamasını yaptırıp tefsirini Elmalılı Hamdi Yazır’a hazırlattığı için düşmansınız.

Buldum Sahihi Buhari’yi yani Muhammed s.a.v in şerefli sözlerinin bulunduğu en güvenilir kaynağı Türkçeye tercüme ettirdiği için düşmansınız.

Yoksa Türkiye’deki bütün yahudi kulüp dernek ve localarını kapadığı için mi düşmansınız.

Söyleyin niye düşmansınız. Bugün oturduğunuz o kıymetli koltuklar, aldığınız maaşlar, bedavaya gittiğiniz ve üstüne yolluk harcırah aldığınız umreler, haclar ve benzeri harcırahlı görevler hep Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının yani Yüce Türk Milletinin kurduğu Cumhuriyetin eseri.

Madem düşmansınız mert olun. Terk edin o makamları! Gidin hangi cemaate hangi tarikata mensupsanız onlarla beraber ne halt ediyorsanız edin. Biz normal Müslümanları cami cemaati olmak isteyen Müslümanları kendi halimize bırakın. Camilerimizden soğutmayın. Bıktık sizin bu milletin milli değerlerine olan düşmanlığınızdan. Bıktık sizlerin bizi camide bile ayrıştıran üslubunuzdan. Bıktık sizlerin kendi anlattığına kendisi bile inanmayan görevlilerinizden bıktık bıktık.

Biz bıkmaya bıktık ta son bir soru geldi aklıma

Ülkücü, Milliyetçi, Atatürk’ü sevenlerden oluşan büyük bir kitle Milli menfaatler uğruna her türlü siyasi beklentiden vazgeçip Cumhur ittifakını desteklerken bu şekilde hareket edecek cesareti nereden buluyorsunuz.

YOKSA SİZLERDE Mİ KRİPTO FETÖSÜNÜZ

 

 

Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Haber Merkezi | Karabudun.com.tr