Ana Sayfa MANŞET, YAZAR 20.02.2020 302 Görüntüleme

Fırat’ın Ardından

Birbirimizden hiç haberimiz olmadı. Sen Ege’yi etnik bölücü piçlere dar ederken ben, senden habersiz senin bir adım arkandan geliyordum ağabey… Ağabey diyorum çünkü sen yaşarken verdiğin korkusuz mücadelen, yaşıtların dünya nimetlerine kendini kaptırmışken senin vatanın için aşkından vazgeçme fedakarlığın ve üzerinde ölü toprağı bulunurcasına hareket etmeyen bir nesli uyandırmak adına ileri atılıp geri dönmemen seninle bizi ağabey-kardeş yaptı. Keşke hayattayken doyasıya sohbet edebilme imkanımız olsaydı ağabey… Ama sen de çok iyi biliyordun ki, bazı insanların değerleri öldüğü zaman anlaşılıyor.

Senin bir adım arkadan geliyorum ağabey demiştim. Üstelik yalnızca ben değil, yüz binlerce kardeşin senin izinde geliyor. Senin yaşadığın sıkıntıları başka kardeşlerimiz yaşamasın, o soysuz piçler bir kardeşimizi daha şehit etmesin diye çabalıyoruz hep birlikte. Senin sayende hatırladık; birbirimizi sevmeden, vatanı sevemeyeceğimizi… Senin sayende hissettik büyüklerimizin bizlere anlattığı o mücadele dolu günleri… Senin sayende utandık, boşa geçirdiğimiz her dakikadan… Biliyorum, bizi izliyorsun bir yerlerden. Belki kızıyorsun halimize, aylaklığımıza ve ülkücü adaylığımızı zora sokacak davranışlarımıza… Ancak seni şehadete götüren şartların pek değişmediğini de düşününce hak verdiğini umuyorum ağabey. Senin gibi bir yiğidi kaybetmemize rağmen olaylar karşısında 3 maymunu oynayıp herkesin kandırdığı zihniyetler şimdi bizleri kandırmaya çalışıyor, sana karşıt görüşlü öğrenci diyen satılık kalemler kiralığa çıkmış vaziyette, olaylara sessiz kalanlar ise şimdi en çok bağıranlar oldu. Tek değişmeyen şey; bir şey olmamışcasına milli ülküden yoksun, mücadeleden korkan, sadece kantinlerde güle oynaya çay içen yığınlar…

Senin verdiğin mücadelenin YILMAZ takipçileri olarak senin şehadetinde sorumlu olan soysuzların asılacağı, sorumsuzluklarıyla seni o çakalların önüne atan kahpelerin yargılanacağı, hiçbir şey olmamışcasına hayatlarına devam yığınları yeniden TÜRK MİLLETİ haline geleceği, Ege Üniversitesi’nin adının FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU ÜNİVERSİTESİ olacağı güne kadar durmadan çalışacağımıza tekrar söz veriyorum ağabey… Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Haber Merkezi | Karabudun.com.tr