Ana Sayfa MANŞET, YAZAR 11.06.2019 495 Görüntüleme

İTTİFAKIN İRTİFASI…!

“Şol gökleri kaldıranın,
Donatarak dolduranın,
Ol deyince olduranın,
Doksan dokuz adı ile…”

hepinizi selamlıyorum.

Milletçe aksiyonu seven insanlarız. Lakin daha çok bulunduğumuz coğrafya bizlere hızlı olaylar silsilesi yaşatmaktadır. Pek tabi bu durumu kendi politikalarına çıkar üretme adına kullanan siyasetçilerimiz de azımsanmayacak derecede çok. Hal böyle olunca hızlı bir haftayı daha geride bıraktık. Ve yeni bir haftaya başlıyoruz.

Geride kalan haftada Irak’ın kuzeyinden, Hakkari’den, Iğdır’dan, Niğde’den , Tunceli’den ve Suriye’den ne yazık ki Şehit haberleri geldi. Tüm Şehitlerimize rahmet Büyük Türk Milletine sabırlar dilerim.

Biraz yerelden genele gidecek olursak, polis radar arabasının bile 57 plaka (Sinop) olduğu güzel Samsun’da kimlik siyaseti yapanlara karşı oldum. Bunu ilk bakışta Artvinli olduğum için yapıyorum diye düşünen olacaktır. Fakat bu işin temeli dünya görüşümü oluşturan Ülkücü Harekettir. Nitekim ben bir Türk Milliyetçisiyim. Ve yeminim Büyük Türk Milletine hizmet etmek üzere. Bu nedenledir ki birçok çalıştığımız arkadaşımızın memleketini dahi bilmem, sormam. Ancak Samsun’da her ne kadar bu durum çok becerilemiyor olsa da son dönemde bir Samsunlu’luk vurgusu yapılma gayretindeyken neden insanların gözüne sokulurcasına bir şeyler yapılmaktadır. Pek anlamış değilim.  Dediğim gibi memleket olayı benim için pek önemli değil fakat Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı İzmit ve Malatya başta olmak üzere şurdan burdan madem birilerini getiriyor, kendisine oralarda da Ülkücüler olduğunu ve Cumhur İttifakı Belediye Başkanı olarak marifetin gelip programlarda 3-5 dakika konuşmak değil, görevlendirme yaparken ittifakını gözetmesi gerektiğini, unutuyorsa da artık birilerinin hatırlatması iyi olacak. Yoksa atı alan Üsküdar’ı geçince biz yine nal toplamak ile uğraşacağız.

Bu arada Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden bahsetmişken Sayın Başkan geçtiğimiz hafta 4 milyon ağaç dikeceklerini ifade etti. Bu hassasiyet çok memnuniyet verici bir durum. Öyle ki en iyi durumda bile düşünsek yaklaşık 18 ile 30 kilometrekare arası bir alan ağaçlandırılacak demektir. Umarım Sayın Başkan tertemiz ismine seçim öncesi atılan canlı yayında reddettiği lekeleri yapıştırmaz ve Samsun-Ankara yolunda çokça rast geldiğimiz boş arazilere dikilen uyduruk hatıra ormanı yahut mevcut ağaçlara hatıra ormanı tabelası ekleme gafletine düşen personel ile çalışmaz.

Samsun’da sabırla takip ettiğimiz yerel seçim sonrası süreç ne yazık ki memleketin dört bir yanında özellikle ittifak olmayan illerde sıkıntılı bir hal almış durumda. Birçok il ve ilçede ittifak olunmayan dönemlerde her türlü müfettiş baskıları ve kısıtlamalar altında büyük bir özveri-gayretle görev yapan 31 Mart seçimlerinde yerini Akp’li adaylara kaybedip devreden belediye başkanlarını itibarsızlaştırma, eserlerini yok etme ve belediye çalışanlarına akla mantığa sığmayan uygulamalarda bulunan Akp’li belediye başkanları olduğunu duymaktayız. Takip etmekteyiz. Ve ne zaman müdahale edilecek sabır ile beklemekteyiz.

Tamam biliyoruz. Sizler Ülkücüleri sevmiyorsunuz. Hatta birçoğunuz 7 haziran 2015 seçimleri sonrası Chp ile süren 32 günlük istikşafı görüşmeleriniz olumlu sonuçlansın diye can attınız. 15 Temmuz gecesi ödünüz patladı. Şimdi biraz yol aldınız. Ayaklarınızı düz bastınız. Yeni korkular sardı ki sizleri “haram saltanatınıza” ortakçı çıkacağız sanıyorsunuz.

         Beyler korkun..!!

Biz de sizlerin birçoğu için aynı duyguları besliyoruz.  Memlekette kötü ne varsa 1.derece sorumlusu olarak hala hesap vermediniz. Sırası değil diyerek hesap sormadık. İyice pişkinliği ele alanınız oldu. Her geçen gün bunun ebedi süreceğine kendinizi inandırıyorsunuz. Öyle bir dünya yok. Olmayacakta. Ve size kötü bir haberim daha var ki; belki bugünün şartlarında yerel ölçekte kendi dünyalığının peşine düşmüş bazı yetki sahipleri ile muhattaplığınız olduğundan haram saltanatınıza ortakçı olunacağını düşünerek korkuyorsunuz. Fakat Ülkücüler o yetkileri de alacak; o saltanatı da yıkacak.

Ülkücülerin, Liderine olan inancı ile Türkiye’nin selametini her şeyin üstünde gördüğünden gösterdiği sabrı, saflık olarak nitelendirir; kamu kurumlarındaki sendikal kayırmalar; liyakattan uzak atamalar; rant çevreleri oluşturup milletin malını peşgeş çekmeler ve Ülkücülere bu devletin üvey evladı gibi davranmaları sürdürürseniz daha çok şey kaybederseniz.

Ne Zaman Adam Oluruz..?

  • Dünyanın merkezine kendimizi koymaktan vazgeçtiğimiz zaman…

Türkçe konuşulan, Türk’e yurtluk etmiş olan yerler kıyamete kadar Türk’ün hükmünde kalsın !

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin

 

Yorumlar

sanalbasin.com üyesidir
Haber Merkezi | Karabudun.com.tr